Kreatywny Dzień Dziecka | Pomysły dla dzieci na spędzenie wolnego czasu

Zbliża się Dzień Dziecka. Nie panikujcie. Mam parę pomysłów na to, jak możecie ze swoimi/cudzymi pociechami dobrze spędzić czas. Biorąc pod uwagę tematykę mojego bloga, wszystkie kreatywne. Zapraszam!

Muszę na samym początku nadmienić ważną kwestię: wszystkie zdjęcia będą pochodzić z strony Pinterest. Nie jest to tak, że poszukałam sobie fajnych pomysłów i przypadkowe wklejam u siebie. Dzisiejsze propozycje są sprawdzone na min. 30 osobowej grupie dzieci, bo miałam okazję pracować w świetlicy szkolnej. Wybrałam pięć tych, które najbardziej się dzieciakom podobały, a nie mogę wkleić zdjęć z zajęć z nimi, bo naruszyłabym prywatność, więc musiałam posiłkować się obrazami z Internetu.

  1. Paper Craft

Jeśli masz tylko sprawną drukarkę, nożyczki i klej, to nie stoi nic na przeszkodzie, by zrobić z pociechami jakieś fajne figurki z papieru. Drukujemy gotowe szablony; wystarczy wpisać na Pintereście paper craf free printable i wybrać sobie to, czym dzieci się akurat interesują. Dla osób, które nie mają czasu na poszukiwania, podaję gotowe linki: zwierzątka, lody i owoce.

2. Pompony z wełny.

Pewnie wielu z Was robiło takie za własnych czasów szkolnych, a jeśli nie, to trzeba to jak najszybciej nadrobić! Puchate kuleczki dzieci uwielbiają, bo albo służą do rzucania, przytulania, albo jako breloczek do tornistra. Jest parę sposobów, aby je wykonać:

Widelec, czy rolki po papierze toaletowym każdy raczej w domu ma, więc nie ma wymówek. Zobaczcie, jakie cudowne rzeczy można z takich pomponów zrobić:

Jeśli zachwyciły Was pandy, tutaj link na to, jak je zrobić -> pandy z pomponów

3. Różne prace z… rolki po papierze toaletowym.

Tak jak napisałam wcześniej: to materiał, który raczej każdy z nas w domu znajdzie. Wystarczy trochę kolorowego papieru, nożyczek, tubka kleju i odrobina wyobraźni. Jeśli jednak nie chce Wam się jej wysilać, to podrzucam gotowe pomysły:

4. Koraliki z Ikei.

Hit ostatniego tygodnia. Dzieciaki wręcz nie mogły się od nich oderwać, a żelazko było włączone parę godzin bez przerwy. Układanie koralików nie tylko jest dobrą, kreatywną zabawą, ale także bardzo skuteczną lekcją cierpliwości i opanowania. To także niezłe wyzwanie dla dorosłych, gdyż mogą z nich powstać nie tylko proste obrazki, ale także wielkie arcydzieła:

Dodam, że cały słój koralików to koszt ok. 20zł, a tacki na których się je układa, to niecałe 10 zł.

5. Maskotki ze skarpetek.

Na sam koniec daję coś, co wymaga najwięcej pomocy osoby dorosłej, ale równocześnie najbardziej zapadło w pamięć dzieciom. Pytanie „a kiedy będziemy znów robić bałwanki?” powtarza się regularnie i żadne tłumaczenia, że robimy je dopiero w zimie są na nic.

Potrzebujemy jedną skarpetę (nową, lub jak najmniej zniszczoną, czystą). Napełniamy ją kaszą, ryżem, soczewicą itp, zawiązujemy koniec. Następnie, za pomocą sznurka, odcinamy tułów naszego bałwanka, tak, by oddzielała się głowa od ciała. I już. Domalowujemy oczka, nosek, guziki, a dla bardziej zaawansowanych – robimy ubranko, także ze skarpetki.

Taką samą metodą można zrobić także króliczka. Do wyboru, do koloru.

To już na wszystko jeśli chodzi o moje sprawdzone sposoby na kreatywny Dzień Dziecka. Mam nadzieję, że się komuś przydadzą i spodobają się Waszym dzieciom, kuzynom, rodzeństwu itd 😉

Pozdrawiam,

Monika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *