Złote i srebrne kartki świąteczne – DIY

W ostatnim poście były choinki, więc bez wyrzutów sumienia znowu wrzucam kartki. Dziś wklejam jedne z moich ulubionych w tym roku. Jak powstały? Zapraszam do czytania!

Jak podzieliłam się w pracy informacją, że muszę kupić cały blok czarnych kartek A4 na kartki świąteczne, znajomi mieli dziwne miny. Czerń mało komu kojarzy się z ciepłą atmosferą panującą podczas Bożego Narodzenia. Jednak jak wiecie po pierwszych kartkach w tym roku (do zobaczenia tu), wszystko zależy od tego, z czym czerń zestawisz. Zwłaszcza, jeśli robisz to z złotem i srebrem.

Kartki świąteczne diyWłaśnie, potrzebowałam, oprócz czarnych kartek, jeszcze takich koloru złotego i srebrnego. Tu Wam dam dobrą radę: zapytajcie w zwykłych papierniczych, takich, hmm, dla uczniaków – nigdy nie wiecie, co tam znajdziecie i za jakie śmieszne pieniądze!

Tu przyda się gilotyna i linijka z ołówkiem, bo chcemy osiągnąć kształt równych kwadratów. Oczywiście, bez gilotyny także da radę, ale pójdzie to znacznie mozolniej. Gdy mamy wszystkie potrzebne kwadraty, można je kleić. Gorzej z kształtem gwiazdek, choinek czy sarenki. Niestety, nie mam wykrojników, ani żadnych dziurkaczy o odpowiednim kształcie – wszystko szkicowałam i wycinałam ręcznie. Jeśli odpowiedni sprzęt posiadacie – plus dla Was. Macie dużo mniej roboty.

Kartki świąteczne diyPrzyklejałam swoje wytwory na narysowanych wcześniej czarnym długopisem bazgrołach – naprawdę, banalnie się je robi. Sami spróbujcie. Dla uzupełnienia dzieła, dodałam złote dżety, o których już wspominałam przy tworzeniu choinek. Sklepy „Wszystko po… zł” rządzą!

Na koniec robimy złotym mazakiem i czarnym długopisem kropki i gwiazdeczki i naklejamy napis „Wesołych Świąt!”. I tyle. Nic, tylko wysyłać.

Srebrne kartki robiło się jeszcze łatwiej, bo nic nie musiałam wycinać – srebrne naklejki śnieżynek znalazłam w Lidlu. Nigdy nie wiadomo co można tam znaleźć. Do tego jeszcze srebrna wstążka i to wszystko. Takie proste, a wystarczy.

Kartki świąteczne diyJak Wam się podobają dzisiejsze kartki? Obecnie jestem na etapie ich wysyłania bliskim 😉

Czy Wy tak jak ja, nie możecie doczekać się Świąt? Pozdrawiam!

Monika.

kartki świąteczne
Kartki bożonarodzeniowe
Ozdoby z masy solnej
Jak pakować prezenty?
Kartki na Boże Narodzenie DIY
Choinki z muliny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *