Gwiazdy DIY na Boże Narodzenie.

Witam! Wiem, posty z kartkami czy DIY na Boże Narodzenie zalały ostatnio mój blog, ale na szczęście (lub nie), już za tydzień mamy święta, więc to szaleństwo się skończy. Jak na razie, niech trwa w najlepsze! Co na dziś? Szybkie gwiazdy do zrobienia dla każdego. Do dzieła!Potrzebujemy długich, drewnianych patyczków do szaszłyków (czyli tanie i dostępne, o ile już nie leży w Waszych kuchennych szufladach;)), grubego sznura ozdobnego (u mnie juta i biała mulina, ale teraz wiem, że mulinę Wam odradzam – zawija się w nieskończoność, a i tak nie wygląda tak efektownie), kleju na gorąco i ewentualnie jakiś ozdóbek – ja użyłam kokardek. I to wszystko.

A tak przy okazji, na zdjęciu obok sznurka stoi jedna z choinek zrobionych przeze mnie. Powstał na ten temat osobny post, który możecie przeczytać tuMoże tamto DIY nie jest tak szybkie i proste w wykonaniu jak dzisiejsze, ale i tak warto pokazać;)

DIY na Boże Narodzenie, gwiazdyPatyczki sklejamy gorącym klejem w gwiazdę (kształt coś w stylu wyzwania polegającego na narysowaniu gwiazdki bez odrywania rąk;)). Niestety, pierwsza gwiazda wyszła mi nieźle, natomiast druga, gdy klej stygł, się przesunęła samoistnie (to pewnie sprawka Boniego) i się brzydko skrzywiła. Szkoda.

Poniżej winowajca. Daje łapkę na zgodę, ale w jego oczach czai się zero skruchy. Bonito Bandito, od co. 

DIY na Boże Narodzenie, gwiazdyTeraz wystarczy ponawijać sznur na nasz prowizoryczny stelaż. Nawijamy według uznania, chęci i długości sznurka. Im większy misz-masz tym lepiej. Końcówki zabezpieczamy klejem na gorąco.

Na sam koniec przyklejamy nasze ozdóbki. Ja jeszcze dodałam zawieszkę, już po zrobieniu zdjęć, by móc gwiazdy powiesić na firanie. Po co robić ozdoby, by nimi nie ozdabiać? Bez sensu.

Prawda, że proste?

DIY na Boże Narodzenie, gwiazdyDziękuję wszystkim komentującym i odwiedzającym tego skromnego bloga. Niech moc będzie z Wami!

Jak Wam mijają przygotowania do Świąt? Prezenty pokupione? 😉 Uprzedzam, ten post to nie jest moje ostatnie słowo przed Bożym Narodzeniem 😉 Do następnego!

Pozdrawiam,

Monika

kartki świąteczne
Kartki bożonarodzeniowe
Ozdoby z masy solnej
Jak pakować prezenty?
Kartki na Boże Narodzenie DIY
Choinki z muliny

2 Comments

  1. Aga

    A ja właśnie nie mam sznurka jutowego tylko mulinę… No nic i tak spróbuję. Takie gwiazdki pięknie wyglądają powieszone w oknach, ale myślę o zrobieniu takich małych, na choinkę. Zobaczymy!
    Jaki wychowany Bonito Bandito!;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *