Jakie świąteczne wykrojniki kupić na Aliexpress? – kartki świąteczne DIY.

Witam serdecznie!

Od dłuższego czasu jestem zawalona robotą – ale przyjemną, bo robię kartki świąteczne. Z tej okazji już w październiku zamówiłam sobie świąteczne wykrojniki na Aliexpress (bo jak wiadomo, można czasem długo czekać;)), by w tym roku zrobić kartki na wypasie. Niektóre już przyszły, na niektóre jeszcze czekam, część udało mi się już solidnie przetestować, więc pokażę Wam co warto zamówić, a nad czym można się zastanowić.

świąteczne wykrojniki

Takich postów będą jeszcze kolejne części, bo zamówiłam naprawdę sporo wykrojników, a nie chciałabym upchać na siłę wszystkich w jednym wpisie. Przy okazji od razu przedstawię Wam prace do jakich je wykorzystałam, więc będzie to takie połączenie i DIY, jak i recenzji.

Linki do aukcji na Aliexpress po kliknięciu w podtytuł.

  1. Wykrojnik koło/koło geometryczne  

Naprawdę nie wiedziałam, jak nazwać ten wykrojnik. Zamówiłam go nie tylko z myślą o świętach, bo jego kształt jest tak uniwersalny, że spokojnie przyda mi się przy innych okazjach. Zamówienie składa się z dwóch części: całego koła (BARDZO przydatny kształt w wielu kartkach) i tej samej wielkości okręgu poprzecinanego w nieregularny wzór. Można te części używać oddzielnie, a także razem, bo jak wybierzemy dwa różne kolory i nałożymy oba koła na siebie, otrzymujemy ciekawą bombkę.

Zwykłe kółko ma ok. 6,5 cm średnicy i wycina się łatwo i bez kłopotu. Gorzej jest z tym drugim. Tu trzeba się trochę namęczyć, by go dobrze wyciąć (poobracać, „przemaglować” parę razy itp.), ale ostatecznie się wycina. Piszę to jako plus, bo zdarzyły mi się już takie wykrojniki z Aliexpress, które żadne modlitwy i błagania nie zmusiły do cięcia.

2. Wykrojnik choinek.

Gdy w końcu przyszły te wykrojniki, bardzo się ucieszyłam – były jednymi z tych, na które czekałam najbardziej. I się nie zawiodłam. W zestawie otrzymujemy trzy choinki – duża (wys. 8cm), średnia (wys. 7cm) i najmniejsza (wys. 5,5cm). Wycinają się rewelacyjnie, bez najmniejszego problemu. Kartek z nimi zrobiłam na razie najwięcej, a to i tak nie jest moje ostatnie słowo. Te polecam bez żadnych wątpliwości.

3. Wykrojnik gwiazd betlejemskich.

Specjalnie podkreślam, że są to gwiazdy betlejemskie, bo są charakterystyczne. Musiałabym zamówić jeszcze wykrojniki zwykłych, regularnych gwiazdek, ale to już chyba po sezonie świątecznym. W zestawie są trzy wykrojniki, jeśli zaliczamy tę malutką gwiazdeczkę. Przychodzą połączone, ale można je łatwo rozdzielić. Ja tego nie zrobiłam, bo zwykle i tak są potrzebne mi wszystkie naraz, szybciej się wycina i najważniejsze – mniejsza szansa na zgubienie, zwłaszcza tej malutkiej gwiazdeczki. Wycinają się bez problemu, śmiało można kupić.

Mam nadzieję, że taki przegląd Wam się podobał. Co sądzicie o kartkach jakie zrobiłam? Wykrojników używam od niedawna, zresztą sami zobaczcie jak wyglądały moje kartki świąteczne rok temu (klik), gdy jeszcze ich nie miałam. Jak Wasze przygotowania do Świąt? Nie mogę uwierzyć, że już grudzień!

Pozdrawiam

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *