Kartki świąteczne | DIY

Witam Was w Nowym Roku! Wiem, że już nikt nie pamięta o Bożym Narodzeniu, ale i tak dziś na chwilę do niego wrócę. Dopiero teraz mogę spokojnie wkleić zdjęcia kartek świątecznych, które zrobiłam na tegoroczne święta, bo w końcu mam pewność, że wszyscy adresaci je otrzymali i nie zobaczą ich zawczasu. Może te kartki świąteczne będą dla Was inspiracją na następny rok?

  1. Akwarelowe wieńce

Zacznę od tych, które najbardziej urzekły i mnie, i członków rodziny. Są rozkładane, na szarym, twardym papierze. Wieńce malowałam własnoręcznie akwarelami wokół wcześniej wydrukowanego napisu – tak, wciskałam ten twardy papier do akwareli do drukarki 😉 Następnie wystarczyło namalowane kwadraty nakleić i kartki świąteczne gotowe! Przedstawiam Wam dwie wersje, jedna jest już wstawiona jako obrazek główny, a drugą wklejam poniżej:

2. Wycinanki – jelenie.

Zainspirowałam się paroma zdjęciami na Pintereście, bo autorka kartek miała gotowe wycinacze do takich cudownych jelonków. Ja takowych nie posiadam, ale to mnie nie powstrzymało – narysowałam zwierzątka po swojemu i je po prostu wycięłam. Praca może wydawać się żmudna, ale jaki efekt końcowy 😉 Reszta tła to wycięte warstwy śniegu z technicznego, białego papieru nałożone na siebie (by kartki świąteczne były bardziej przestrzenne) i choinki namalowane białym pisakiem.

3. Pocztówki z pisaków

Teraz trochę inna forma kartek, bo są one tak naprawdę pocztówkami. Zaprojektowałam tył pocztówek, taki typowy, z miejscem na wpisanie adresu, życzeń czy wklejeniem znaczka. Na jednej stronie A4 mieści się ich cztery, wydrukowałam wzór na szarym papierze i wycięłam na gilotynie. Dopiero druga strona pocztówek to kreatywna zabawa – korzystałam z samych mazaków, m. in. białych, srebrnych czy złotych (jak to w przypadku rudzików) czy także malowałam najpierw ilustracje akwarelami. Lepiej to pokazać niż opisać:

4. Śnieżynki z kokardką.

Na koniec wracamy do tradycyjnych, składanych kartek. Za pomocą linijki rysujemy po całej kartce, w przypadkowych miejscach śnieżynki pisakiem. Im bardziej chaotycznie tym lepiej. Całość ozdabiamy jakąś gustowną wstążką, napisem i gotowe! Pomysł prosty, a efektowny. Na tym zakończę ten post. Mam nadzieję, ze te kartki przypadły Wam do gustu;)

Pozdrawiam gorąco!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *