Ozdoby świąteczne z szyszek – DIY.

Kiedy pisałam ostatni post (trzecia część o wykrojnikach świątecznych z Aliexpress) edytowałam zdjęcie, na którym prezentowałam jeden z wykrojników na tle zrobionych ręcznie ozdób z szyszek. Pomyślałam wtedy, a dlaczego by o nich nie napisać? To już kolejne ozdoby świąteczne na tym blogu. Pomysł jest prosty i tani, więc do dzieła!

świąteczne DIY

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że w grudniu będzie problem z znalezieniem szyszek. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta, następnym razem gdy zobaczycie szyszki, parę zbierzecie. 😉 Albo podobnie do mnie, i moich koleżanek z pracy, i tak zbieracie wszystko co potencjalnie może się przydać. Mówię o tym dlatego, że obie ozdoby zostały zrobione właśnie w pracy i po jednej sztuce postanowiłam zabrać do domu. Z tego miejsca, pozdrawiam Was dziewczyny 😉

Co będzie potrzebne:

  • szyszki (obojętne jakiej wielkości, tę większą przywiozła koleżanka z zagranicznych wojaży),
  • biała farba (może być akrylowa, albo resztki z malowania sufitu)
  • korek po winie (nie wnikam, jak zdobędziecie ;))
  • pędzel
  • klej na gorąco
  • ewentualnie brokat i stary łańcuch choinkowy, który można pociąć na mniejsze kulki.

Najlepiej zacząć od malowania. Pędzlem wykonujemy niedbałe ruchy, nie malując całej szyszki, tylko jej końcówki. Zostawiamy do wyschnięcia. Jeśli chcemy, można potem dołożyć brokat, ale jest to krok niekonieczny.

Do małej szyszki przyczepiono odcięty kawałek korka po winie, aby miał „nóżkę”. I tak właściwie na tym praca się kończy. Można jeszcze spryskać lakierem, ale wiem, że nie każdy w domu taki posiada.

Na większą szyszkę aż się prosi dołożyć coś więcej. Tnę łańcuch na mniejsze kulki i klejem na gorąco przyklejam na każdy odchylony płatek. Uważajcie, łatwo się poparzyć! Na początku miałam w planie podoklejać gdzieniegdzie, ale mnie poniosło. Jak na bogato, to na bogato. W tej większej nie dokleiłam nóżki, bo spodobało mi się to, jak stoi przechylona. Jednak ciągle się waham i może jednak wypiję jeszcze jedną butelkę wina 😉

Co Pani robi? Czy przeszkadzam? Mam nadzieję, że tak.

Jak Wam się podoba takie proste DIY? Polecam też inne własnoręczne ozdoby świąteczne z tamtego roku:

  1. Choinki z muliny.
  2. Wiszące gwiazdy. DIY na Boże Narodzenie, gwiazdy
  3. Zwierzątka z masy solnej na choinkę.  Pozdrawiam Was ciepło

Monika

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *