5 pomysłów na pakowanie prezentów.

Wigilia już jutro! Najwyższy czas na pakowanie prezentów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, śmiało możecie zainspirować się moimi pomysłami. Zapraszam!

Rok temu również napisałam post o pakowaniu prezentów na święta i tamte rady są dalej aktualne. Można je przeczytać tu:

Pakowanie prezentów – 5 porad

  1. Pompon

Powyższe zdjęcie pochodzi właśnie z tamtego wpisu, ale nie napisałam wtedy, jak zrobić takiego pompona. Ten biały został zrobiony z … chusteczek higienicznych. Dziś pokażę Wam krok po kroku, jak go zrobić.

Potrzebujemy dowolnych serwetek, albo już wcześniej wspomnianych chusteczek. Teraz potrzebna będzie odrobina delikatności, bo serwetkę trzeba rozwarstwić. Moje serwetki miały po trzy warstwy, uważajcie, by ich nie potargać! Każdą cienką warstwę kładę jedna na drugą. Rozwarstwiłam tak 5 serwetek, każda po trzy warstwy, miałam więc 15 takich cieniutkich serweteczek. Ilość jest tak naprawdę dowolna, ale im więcej, tym pompon bardziej okazały. Potem zwijamy je w typową harmonijkę i związujemy na środku.

Końcówki harmonijki obcinamy. Można to zrobić jak ja, na trójkąt, albo zaokrąglić. Potem rozciągamy dwa boki harmonijki w kokardę. I teraz będzie wyzwanie w cierpliwości i finezji. Musimy podnosić do środka każdą warstwę. Osobno. Delikatnie, by nie zerwać. Powinien wyjść nam jeden duży pompon, albo nawet kwiat. I gotowe! Można ten pomysł wykorzystać na wiele sposobów, jako ozdoba wnętrza, do prezentów, można takie pompony zrobić różnego koloru i wielkości.

Wyszedł mi naprawdę ogromnej wielkości pompon, więc do prezentu owiniętego w szary papier już nic więcej nie dodawałam. Wystarczy 😉

2. Wstążka x 3

Powszechnie wiadomo, że opakowany prezent warto przewiązać wstążką. Ale jak szaleć, to szaleć, czemu nie zrobić tego 3 razy? Prezent od razu wygląda okazalej.

Pierwsza warstwa (złoty tiul), druga warstwa (różowa wstążka) i trzecia (złota wstążka).

3. Wstążkowy przeplataniec.

W tym przypadku również wykorzystamy wstążki, ale będzie to wymagało trochę więcej pracy. Musimy naciąć aż 6 kawałków tasiemki. Ja użyłam dwóch różnych, ale jednak obu srebrnych, by się wybijały od siebie, ale dalej do siebie pasowały. Za pomocą taśmy dwustronnej przyklejamy każdy paseczek równolegle obok siebie, tak jak na zdjęciu:

Gdy mamy przyklejone trzy tasiemki równolegle do siebie, następne trzy mają być prostopadle, ale zanim się je przyklei, warto je poprzeplatać pomiędzy tymi, które już wcześniej przykleiliśmy. I gotowe!

4. Choinka ze wstążki.

Aby dokończyć temat wstążek, pokażę Wam sposób, w którym się w tym roku zakochałam. Wygląda efektownie, a jest bardzo proste.

Przez środek naklejam taśmę dwustronną. Ucinam dłuższy fragment wstążki i zakręcam w ósemki coraz szersze i szersze, aby powstał kształt choinki. Zostało tylko związać cieńszą wstążkę przez środek jako pień i dodać gdzieniegdzie bombki i gwiazdkę na czubku. Jak Wam się podoba? Bo dla mnie ekstra.

5. Własny print.

Ostatni trik jest banalny i dostępny dla każdego. Wystarczy papier i mazak. I chęci.

Prezent owinęłam w zwykły, biały arkusz – więc nie ma wymówek, że nie ma materiału 😉 Następnie wzięłam złoty mazak (ale może być jakikolwiek macie) i zaczęłam malować gwiazdki. Nie muszą być idealne, wtedy mają najwięcej uroku. Oczywiście, to wcale nie muszą być gwiazdki! Kropki, serduszka, krzyżyki – co tylko dusza zapragnie. Na koniec tylko wstążka i to wszystko. Mały nakład, uroczy efekt.

To wszystkie pomysły na pakowanie prezentów jakie dla Was w tym roku przygotowałam. Przyznam, że zajęło mi to sporo czasu, więc mam nadzieję, że komuś się ten poradnik przydał. Dajcie znać;)

Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Monika 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *