Portret prof. McGonagall | kolor, suche pastele

Witam ponownie! Skoro sama wymyśliłam sobie kreatywne wyzwanie, musiałam w końcu coś nowego stworzyć. Jestem osobą, która „siedzi” w wybranych fandomach, i jak ostatnio był Benedict Cumberbatch teraz… Harry Potter. Mam nadzieję, że znajdzie się tu wielu potteromaniaków, bo prace dotyczące akurat tego świata będzie dużo. Na tej sadze wręcz się wychowałam, i jestem mocno z nią związana. Dziś przedstawiam Wam portret prof. McGonagall.

Zabrzmi to banalnie, ale zaczynamy od prostego, ogólnego szkicu ołówkiem. Konkretne kształty, zaznaczenie gdzie co jest, i tyle. Najwłaściwsze kształty (głównie chodzi mi o twarz) nadamy pastelami. Na szkicu warto się skupić i upewnić, czy aby na pewno wszystko jest tak rozmieszczone jak chcecie. Kolorowanie zajmuje trochę czasu, bywa żmudne, momentami trudne, więc przykro by było, gdyby cały efekt zniszczyły źle dobrane proporcje. Wtedy nawet najpiękniejsza technika kolorowania nic nie pomoże, bo każdy będzie tylko widział „np. za duży nos”.

 

Widać mój BARDZO wysłużony ołówek. Ma staruszek swoje lata 😉

Przepraszam za tak kiepską jakość zdjęcia szkicu, ale bardzo ciężko było mi tak ustawić aparat, by było go w ogóle widać.

Zaczynamy kolorować ostrożnie suchymi pastelami. Nakładałam bezpośrednio kolor na kartkę i od razu rozmazuję chusteczką higieniczną, którą mam owiniętą na palec. Logicznym wydaje się zacząć nakładać pastelę w miejscu, w którym kolor miał być najciemniejszy/ najintensywniejszy i rozmazywać w kierunku, w którym ma stopniowo zanikać.

Szczegóły jestem zmuszona zrobić kredkami akwarelowymi Koh-I-Noora z serii Mondeluz, które bardzo lubię. W tym konkretnym przypadku chcę, aby zostały jednak zwykłymi kredkami i nie traktuję ich wodą. Całość prezentuje sie mniej więcej tak:

portret McGonagallNad włosami muszę ciągle pracować, ale najważniejsze, że ciągle ćwiczę 😉 I jak Wam się podoba portret prof. McGonagall? Czy są tu jacyś fani HP? 😉 Przyznam, że bardzo dobrze mi się tę pracę tworzyło, gdyż portrety dojrzalszych ludzi są ciekawsze do rysowania. Więcej załamań, plamek itp.

Pozdrawiam gorąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *