Kartka ślubna/z okazji rocznicy | DIY

kartka ślubna DIYOstatnio same rysunki (Sherlock i McGonagall), więc postanowiłam trochę przełamać ten maraton i pokazać Wam dzisiaj kartki, jakie zwykle robię z okazji ślubu lub rocznicy ślubu, bo zaprojektowałam je tak sprytnie, że spokojnie pasują do tych dwóch uroczystości. Miałam okazję już je wręczyć trzem parom i wszystkim bardzo się podobały. Zatem jak taka kartka ślubna powstała? Zapraszam dalej do czytania!

U mnie jedną z podstawowych sposobów na ozdoby to akwarele. Maluję co uznam za stosowne, kartka ma artystyczny wydźwięk, jest jedyna w swoim rodzaju i czuję, że włożyłam w nią coś od siebie. Nie jestem przekonana do kupowania masy gotowych ozdób, wycinanek, deseczek czy innych „gotowców” w sklepach dla artystów. Dlaczego? Bo każdy jest w stanie kupić te same części i stworzyć taką samą kartkę, coś na kształt układania puzzli. A do układania puzzli nie trzeba artystycznych zdolności. Broń Boże, nie neguję używania takich ozdób, byle tylko pamiętać, by zawsze dodać wtedy coś od siebie.

kartka z okazji ślubuWracając do kartki. Maluję na papierze do akwareli (Canson) nieregularne plamy koloru, przypominające kształtem kwiaty. Gdy jestem przekonana w stu procentach, że papier wysechł (!) czarnym pisakiem dodaję szczegóły widoczne na zdjęciu. Tak gotowy malunek przyklejam na przygotowaną wcześniej kartkę z szarego papieru (jak wiecie z postu o kartkach świątecznych, mojego ulubionego;)). Drukuję napis „GRATULACJE” na kalce (którą także ubóstwiam, bo przydaje się do wielu rzeczy) i przyklejam wraz z różową wstążką na front kartki.

Pamiętajmy o tym, że wnętrze kartki z okazji ślubu jest równie ważne, jak sam przód. Tu także namalowałam proste tło akwarelami nawiązujące do wcześniej powstałych kwiatów (ale tym razem tylko po rogach, by życzenia były widoczne). Następnie zaprojektowałam życzenia (ciężko stworzyć takie bez nadmiernego patosu czy głupawych wierszyków), także wydrukowałam je na kalce drukarskiej i tak samo przykleiłam na przygotowanym tle.

kartka ślubnaNiby proste, ale jaki ładny efekt, prawda? 😉

Podoba Wam się taka kartka ślubna? Czy też wolicie sami takowe zrobić na ważne uroczystości, czy po prostu kupujecie? 😉

Pozdrawiam gorąco w ten mroźny dzień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *